شارجت پرتاب شد!

افتتاحیه اولین دوره شتابدهنده استعدادهای پژوهشی برگزار شد
مراسم افتتاحیه دوره پیش‌شتابدهی «شارجت»، اولین شتابدهنده استعدادهای پژوهشی کشور با هدف توسعه توانمندی‌های پژوهشی دانشجویان و علاقمندان به پژوهشگری در عرصه رسانه‌ها و  ارتباطات روز دوشنبه سیزدهم دیماه به همت مجموعه آموزشی و پژوهشی «رسانیوم» برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی رسانیوم، روز دوشنبه سیزدهم دیماه، مراسم افتتاحیه دوره پیش‌شتابدهی «شارجت»، اولین شتابدهنده استعدادهای پژوهشی کشور با حضور ده نفر منتخب شرکت در این دوره برگزار شد. شتابدهنده استعداده‌ها، گونه‌ای از شتابدهنده‌ها هستند که به جای تمرکز بر شتابدهی استارت‌آپ، بر توانمندسازی استعدادها متمرکز بوده و در تلاش برای کشف و پرورش افراد مستعد در زمینه‌های مختلف هستند. «شارجت» به‌عنوان اولین شتابدهنده استعدادهای پژوهشی کشور در تلاش است، به ارتقا ظرفیت‌های پژوهشی زیست بوم رسانه‌ای کشور از طریق سرمایه‌گذاری بر استعدادهای دانشجویان تحصیلات تکمیلی اقدام نماید.
در این مراسم، سیاوش صلواتیان، مدیر مجموعه آموزشی و پژوهشی رسانیوم و عضو هیئت علمی دانشگاه صدا و سیما به تشریح فعالیت‌های یک سال گذشته رسانیوم و چگونگی شکل‌گیری ایده راه‌اندازی شتابدهنده استعدادهای پژوهشی پرداخت. صلواتیان، شارجت را اولین شتابدهنده استعدادهای پژوهشی کشور معرفی کرد و افزود: بیشتر شتابدهنده‌هایی که در حال حاضر در کشور فعالیت می‌کنند با هدف شتابدهی به ایده‌های تولید و راه‌اندازی کسب و کارها آغاز به کار کرده‌اند ولی تاکنون شتابدهنده‌ای برای کشف و پرورش استعدادهای پژوهشی در کشور فعالیت نداشته است. ما در طراحی شارجت تلاش کرده‌ایم، با منطبق کردن این فرآیند بر مسیر نگارش پایان‌نامه و رساله دانشجویان، هم مسیر اجرای پایان‌نامه و رساله دانشجویان تحصیلات تکمیلی را تسریع و تسهیل کنیم و هم اینکه دانشجویان را برای ورود به دنیای پژوهشگری حرفه‌ای آماده نمائیم.
وی در ادامه با اشاره به نحوه گزینش افراد منتخب از بین متقاضیان شرکت در دوره گفت: برای گزینش افراد مستعد و کشف استعدادهای بالقوه پژوهشی سه مرحله پایش انجام شد. مرحله اول، بررسی رزومه‌های ارسالی افراد بود و بعد از آن طی دو مرحله مصاحبه آنلاین و مشاوره حضوری، ده نفر برگزیده انتخاب شدند که از دانشجویان دانشگاه‌های تهران، صدا و سیما، سوره و علامه طباطبایی بودند.

در ادامه مراسم شرکت‌کنندگان به معرفی خود پرداختند و درباره حوزه‌های پژوهشی انتخابی خود گفتگو کردند. سپس فاطمه سادات محمودیان، مدیر آموزشی شارجت به تشریح برنامه‌های آموزشی دوره پیش شتابدهی سه ماهه شارجت و زمانبندی انجام هر کدام از مراحل طراحی‌شده آموزشی پرداخت.

مراسم افتتاحیه اولین دوره شتابدهی استعدادهای پژوهشی «شارجت» با معرفی سه نفر از منتورهای تعیین‌شده جهت همراهی و هدایت شرکت‌کنندگان برای طی این مسیر که پژوهشگران با سابقه حوزه ارتباطات و رسانه هستند، پایان یافت.
رسانیوم مجموعه‌‌ای خلاق و دانش‌محور در عرصه ارتباطات و رسانه است که مأموریت خود را توانمندسازی و ارتقاء سطح دانشی اکوسیستم‌ ارتباطی و رسانه‌ای کشور در قالب فعالیت‌های گوناگون تعریف کرده است.
مطالب مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.